SOFIT - GLASS NAIL FILE

SOFIT - Skleněný pilník

Sortiment
 
Novinky
Kontakty

Sídlo a provozovna
SOFIT Trade, s. r. o.
K. H. Borovského 548
289 03 Městec Králové
Česká republika

Telefon
+420 325 610 490
+420 322 312 516

Fax/telefon
+420 325 610 284

info@sofit.cz
 
SOFIT - Skleněný pilník

Skleněný pilník je určen k péči o nehty přírodní i umělé. Brusná plocha je vytvořena chemickým působením na povrch skla, tedy postupem známým z průmyslového leštění skla. Díky speciální úpravě této technologie je dosaženo jemnozrnného a stejnoměrného zdrsnění povrchu. To v kombinaci s charakteristikami základního materiálu dodává skleněnému pilníku zcela výjimečné vlastnosti, kterých v souhrnu nedosahuje žádný jiný typ pilníku.

Naše pilníky patří mezi špičku ve své oblasti především díky důrazu kladenému na kvalitu a preciznost zpracování. Velká část operací při výrobě se provádí tradičním ručním způsobem, čímž je zaručena průběžná kontrola kvality již během výroby. To společně s následnou kontrolou hotových výrobků zaručuje prvotřídní kvalitu našich produktů. Našim zákazníkům se do rukou dostává výrobek ze země se staletou tradicí sklářské výroby, s vysokým podílem ruční a řemeslné práce.

Myšlenka použít sklo k výrobě pilníku na nehty je stará již několik desetiletí. Mimo jiné byla patentována ve Švýcarsku před více než padesáti lety. I díky tomu byl zrušen původní český užitný vzor, na jehož základě byly vydány další patenty, zatím platné v části Evropy a některých dalších zemích světa. Současné výrobní postupy jsou však založeny na jiných technologiích a proto skleněné pilníky vyráběné dnes dosahují mnohem vyšších kvalit.

Sklo, ze kterého jsou pilníky vyráběny, neobsahuje žádné zdraví nebezpečné látky a substance. Zdravotní nezávadnost skleněných pilníků vyráběných naší společností byla potvrzena atestem Státního zdravotního ústavu v Praze. Podle tohoto atestu pilníky splňují základní požadavky na zdravotní nezávadnost a bezpečnost pro lidské zdraví v souladu se zákony č. 20/1966 Sb., č. 22/1997 Sb. a č. 634/1992 Sb..

Technologie výroby

Pro výrobu skleněných pilníků SOFIT® využíváme nejmodernější technologie spolu s tradičními metodami zpracování skla. Řada výrobních zařízení pochází z naší vlastní projekční dílny.

Vstupním materiálem pro výrobu skleněných pilníků je ploché tabulové sklo, tzv. float. Během výroby je sklo vystaveno chemickému působení, čímž je dosaženo zdrsnění povrchu. Ke zdrsnění dochází přímo ve struktuře základního materiálu a tím je zamezeno vypadávání brusných zrn, jak tomu může být u jiných typů pilníků. Typický tvar pilníku na nehty je výrobku dán tradičním ručním broušením. Po vybroušení tvaru je konečnou operací při výrobě tvrzení, kterým je dosaženo podstatného zvýšení pevnosti a odolnosti pilníku proti poškození. Značná část produkce je po tomto posledním kroku, kdy výrobek získá své charakteristické vlastnosti, ještě zdobena použitím některé z námi nabízených dekoračních technik.

Hlavní charakteristiky skleněného pilníku

Životnost - Životnost brusné plochy je prakticky neomezená, protože zdrsnění je vytvořeno přímo v základním materiálu. U pilníků, kde je použito brusného zrna uchyceného k podkladu (pilníky se smirkovým papírem nebo kovové s "diamantovým" zrnem), dochází časem k uvolnění zrnek brusiva a tím ke ztrátě brusné schopnosti.

Šetrnost - Šetrnost k nehtům je dána charakterem a vlastnostmi brusné plochy. Při používání některých typů pilníků (zvláště kovových) může docházet k třepení nehtů. Úprava nehtů skleněným pilníkem tomuto nežádoucímu jevu pomáhá zabraňovat.

Hygiena - Udržování skleněného pilníku v hygienicky nezávadném stavu je snadné, neboť pilník není porézní a tudíž nemůže nasáknout vlhkost a choroboplodné zárodky, například bakterie a plísně. Pilník je možno po použití omýt či sterilizovat, což ocení zejména ti, kteří pilník využívají k profesionální manikúře.

Pevnost - Pevnost pilníku je podstatně zvýšena tvrzením skla pomocí metody iontové výměny. To zajišťuje, že pilník při běžném užívání nepraskne (silám působícím při pilování nehtů odolává i netvrzený pilník). Díky tvrzení pilník běžně odolává i případnému pádu na podlahu z materiálů jako dřevo nebo linoleum, pokud je však upuštěn na dlažbu nebo beton, může dojít k jeho poškození.

Bezpečnost - Pokud dojde ke zlomení pilníku například pádem nebo nárazem, poškozený pilník z důvodu bezpečnosti dále nepoužívejte.

Všestrnannost - Zajímavá je také všestrannost použití pilníku. Kromě úpravy nehtů jej lze použít k odstraňování ztvrdlé kůže a při dodržení úměrného přítlaku také k jemnému pilování materiálů na bázi plastů a dřeva (například v modelářství). Nehodí se však na kovy a jiné materiály tvrdší než sklo.


Ing. Jan Turina - SOFIT®, Husova 165, 290 01 Poděbrady, Česká republika Copyright 2007 - 2021 - Created by Galance internet